هزار بار تلخ‌تر

این پست وبلاگ «زهرا» را می‌خواندم. شرایط سختی است که ببینی کسی دارد از راه اشتباهی می‌رود که تو پیشتر از آن رفته‌ای و می‌دانی که چه بیراهه‌ای است این راه. شرایط سختی است و شاید هر کدام از ما بارها در همچه موقعیتی قرار گرفته باشیم. ساکت ماندن و تماشا کردن سخت‌ترین کاری است که می‌شود کرد. هیچ چیز بدتر از این نیست که ببینی کسی در چاهی می‌افتد و بدانی که نمی‌توانی کاری بکنی.

اما موقعیت دشوارتر و سهمگین‌تری هم هست. سالها در اشتباه بزرگی فرو رفته بودی و یک نفر همه لحظه‌های تلخ و سهمگین آن اشتباه را از نزدیک دید و شنید و همه تلخی‌های آن راه را از چشم تو خواند و وقتی متوجه شدی که چه اشتباهی کرده‌ای، همان یک نفر تو را از آن چاه بیرون کشید. سهمگین‌تر از موقعیت اول، این است که چند وقت بعد ببینی همان که از نزدیک همه تلخی آن راه را دیده، خودش گرفتار همان اشتباه شده و هیچ کاری هم نمی‌شود کرد. چه موقعیتی سخت‌تر و تلخ‌تر از اینکه کسی را که تو را از چاه بیرون کشیده نتوانی از چاه بیرون بکشی؟ نیست.

۶ thoughts on “هزار بار تلخ‌تر

  1. زندگي ها متفاوتند , خوشي ها هم ! دردها هم فرق مي كند با هم , ادمها هم. روزهايي را تجربه نكرده اي كه حاظر باشي بهترين خوشي هايت را بدهي تا كسي كه براي تو بهترين است بماند , حتي اگر مصاحبت با او تو را پير و رنجور كند , حتي اگر ديگران تو را سرزنش كنند و خوش حال شوند از بدبختيت , اما همه ان سرزنش ها مي ارزد به داشتن بهترين شنونده ي حرف هايت , بهترين سرود زندگيت , كسي حرف هايم را نمي فهمد جز …..

    • روزهایی را تجربه کرده‌ام که احساس می‌کردم همه دنیا جمع شده است تا مرا از آنچه می‌خواهم دور کند و مرا از راهی که فکر می‌کردم تنها راه و بهترین راه است دور کند. روزهایی را تجربه کرده‌ام که با همه کس جنگیدم تا همان باشم که خودم می‌خواستم و همانی را حفظ کنم که خودم فکر می‌کردم بهترین بود. اما همه آن زجرها و زحمت‌ها و جنگ‌ها یک شب برایم از رنگ و رو افتاد. زندگی باید کرد. برای زندگی باید جنگید، اما به شرط آنکه جنگ، تمام زندگی را نگیرد.

  2. اين روزها بي بهانه دلمان مي گيرد،هنر نوشتنتان را در دلخوش كردنمان نشان دهيد چرا كه دردها زياد و درمان ها كم اند…
    نمي دانم دليلش چيست ولي من خوشي هايم را بيشتر در گذشته ها ميبينم و امروز و فرداهايم سختر ميگذرند…
    كمي حرف دلم بود اگر بيجا و ناخوش آمد مرا ببخشيد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *